Friends HLILogoHLI Human Life International - Polska
Polski serwis pro-life

В корейских холодильниках уже заморожено более 100 000 яйцеклеток. Они поступают от женщин, надеющихся найти время для детей в будущем. Власти Сеула субсидируют эту процедуру в надежде, что это улучшит трагическую демографическую ситуацию.

«Я б хотіла колись вийти заміж і народити дітей, але я вважаю, що ідеальний час для цього — близько тридцяти років, саме той час, коли я хотіла б зосередитися на своїй кар’єрі», — 21-річна студентка Кім. Йе-розповіла The Korea Times, яка розглядає можливість збереження своїх репродуктивних клітин для подальшого використання. Жінка боїться, що у неї можуть виникнути труднощі із завагітнінням у подальшому житті, і, очевидно, сподівається, що штучне запліднення буде легшим за допомогою клітини, яка кілька років стояла в морозильній камері.

Газета розповідає про чергу в інформаційному пункті клініки, де пропонуються послуги заморозки яйцеклітин. Як зазначає журналіст, там не було жінок, які боролися з безпліддям або боялися проблем із зачаттям через вік чи хворобу. Більшість бажаючих – дівчата від 20 до 30 років. За інформацією за 2 тижні звернулося 14 тисяч осіб. потенційних клієнтів.

Процедура гормональної гіперстимуляції, збирання клітин і їх заморожування коштує еквівалент 8,6 тис. злотих. Крім того, клініка отримуватиме приблизно 800 злотих за кожен рік зберігання яєць. Лікування субсидується урядом Сеула.

Поведінка корейської місцевої влади схожа на блукання в тумані. 10 років тому, коли заморожування статевих клітин співфінансували американські корпорації, такі як Apple або Facebook, для своїх првцівників, лунали голоси, що таким чином компанії хотіли відбити у жінок бажання мати дітей. Працівникам дали сигнал: тепер ви повинні сидіти в офісі і більше нічого не робити, а про дітей ви будете думати через 10-15 років, - сказали критики.

Влада корейської столиці сподівається, що ефект буде протилежним - заморожування яйцеклітин повинно змусити жінок народжувати дітей. Відповідно до цього способу мислення, люди, які зараз зайняті своєю кар'єрою і не тільки не мають дітей, але зазвичай навіть не вступають в стосунки, не кажучи вже про шлюб, через деякий час раптово змінять свій підхід до життя. Тоді вони відразу знайдуть батька для своїх дітей, але нормально зачати потомство не зможуть, тому знадобляться клітини з холодильника. На щастя, тим часом вони не будуть відмовлятися щороку платити за зберігання їх у морозилці, тож яйцеклітини будуть там у хорошому стані, готові до запліднення in vitro. Навіть без моральної оцінки самого запліднення на склі весь цей план звучить відверто наївно.

Wspomóż obronę życia

 

Власники клінік in vitro, які отримали значне фінансове вливання, можуть бути задоволені діями влади Сеула. Кількість заморожених яєць у 2020 році склала 44 тис. по всій країні. Сьогодні існує 105 523 яйцеклітин. Крім того, оскільки клініки відповідають за надання інформації, немає страху, що хтось вкаже клієнтам на абсурдність усієї ситуації чи, наприклад, на ризик втрати дитини, зачатої в лабораторії та зі старої клітини.

Однак у уряду та всіх тих, кому не байдуже майбутнє Південної Кореї, немає причин для задоволення. Сьогоднішнє населення в 51 мільйон швидко скорочується. 41 відсоток домогосподарства одноособові. Рівень народжуваності становить 0,7 на одну жінку, найнижчий у світі. У 2022 році лише 3,7 з 1000 осіб одружилися, що є рекордно низьким показником. Середній вік вступу в перший шлюб у 2022 році становив 34 роки для чоловіків і 31,5 року для жінок, а першу дитину жінка народжує в середньому у майже 33 роки. Це найгірший результат серед країн ОЕСР. Держава вже витратила мільярди на продемографічні програми, але безрезультатно. Важко очікувати, що додавання грошей до клінік in vitro раптом це змінить.

[Зa: france24.com, koreatimes.co.kr/opoka.org.pl, zdj. unsplash/hernan-sanchez]

Перекоад та редагування власні